Lądowisko Jastarnia

Rowery, nordic-walking, żeglarstwo, pływanie siatkówka plażowa… do zestawu typowych aktywności turystycznych nad morzem należałoby dopisać jeszcze loty widokowe nad przepięknym helskim wybrzeżem oraz skoki ze spadochronem - najlepiej z lądowaniem na plaży.

Z Jastarni startują regularnie dwa typy samolotów, przystosowane do przewozu pasażerów. Antonow An-2 zabiera na pokład do 12 żądnych wrażeń turystów. Natomiast PZL 104 Wilga ma miejsca dla 3 takich osób. Kto chciałby jeszcze bardziej poczuć się jak ptak, może z wysokiego pułapu wyskoczyć ze spadochronem - w tandemie z instruktorem, co nie wymaga ani szkolenia, ani przedstawiania zaświadczeń lekarskich.

Mimo to wszystko, używanie nazwy lotniska byłoby nadal sporą pomyłką - dla startujących i lądujących w Jastarni samolotów przygotowano trawiasty pas o długości ok. 700 metrów i szerokości od 20 do 40 metrów. Przy czym część miejsca przeznaczone jest dla stojących na postoju maszyn.

Lądowiskiem w Jastarni od 1993 r. zarządza warszawska firma General Aviation Services. Gdyby ktoś przypadkiem posiadał własną maszynę - może również tutaj spokojnie wylądować. A zaraz po tym oczywiście uiścić stosowną opłatę. Częstotliwość radiowa - 125.550 MHz.

Dodaj opinię

Niektóre samoloty nie potrzebują wiele, by w pełni bezpiecznie wystartować i wylądować - a to świetna wiadomość dla miłośników lotów widokowych i skoków ze spadochronem. Lądowisko dla powietrznych maszyn w Jastarni to wyrównany pas trawy o długości 700 m i szerokości 20-40 m. Tyle w zupełności wystarczy np. Antonowi An-2 czy PZL 104 Wildze, które tu operują.

Lądowisko Jastarnia adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Lądowisko Jastarnia, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Lądowisko Jastarnia.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Lądowisko Jastarnia opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij