Fokarium

Miasteczko Hel usytuowane na cyplu półwyspu. To właśnie tam znajduje się fokarium (ul. Morska 2), gdzie realizowany jest projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku (jeszcze pod koniec XIX w. w strefie Pomorza Gdańskiego i Prus Wschodnich żyło ok. 1000 osobników foki szarej).

Placówka kierowana jest przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, która nie tylko ratuje i odtwarza populację foki szarej, ale także edukuje społeczeństwo w sprawach problemów ekologicznych Bałtyku i jego mieszkańców. Fokarium organizuje również specjalne kursy dla studentów i młodzieży szkolnej.

Dodaj opinię
Fokarium adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Fokarium, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Fokarium.
Ceny biletów / cennik wejść do Fokarium. Redakcja serwisu www.ehel.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Fokarium cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Fokarium opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Zobacz również:
Rozwiń
Linki do głównych kategorii noclegowych:
Rozwiń
  • Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu