Muzeum Obrony Wybrzeża

Innym, cennym helskim muzeum jest Muzeum Obrony Wybrzeża (ul. Helska 16) założone na terenie „Rejonu Umocnionego Hel” (RUH) czyli powstałego w 1936 r. zespołu umocnień artyleryjskich, budowanych od 1920 r. do 1974 r. To właśnie tutaj, przez 32 dni polscy żołnierze bronili Helu w 1939 r. Do największych obiektów MOW należy wieża kierowania ogniem i jedno ze stanowisk artyleryjskich baterii Schleswig-Holstein kalibru 406 mm.


Dodaj opinię
Muzeum Obrony Wybrzeża adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Obrony Wybrzeża, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Obrony Wybrzeża.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Obrony Wybrzeża. Redakcja serwisu www.ehel.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3-7 zł
    Muzeum Obrony Wybrzeża cena biletu ulgowego: 3-7 zł
  • 6-12 zł
    Muzeum Obrony Wybrzeża cena biletu normalnego: 6-12 zł
  • 30 zł
    Muzeum Obrony Wybrzeża cena biletu rodzinnego: 30 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Obrony Wybrzeża opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Zobacz również:
Rozwiń
Linki do głównych kategorii noclegowych:
Rozwiń
  • Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu