Muzeum Rybołówstwa

Z tradycjami rybołówstwa goście miasteczka mogą zapoznać się w Muzeum Rybołówstwa Morskiego (Bulwar Nadmorski 2). Mieści się ono w murach dawnego kościoła śś. Piotra i Pawła, o jakim pierwsza wzmianka pochodzi z 1417 r. W części frontowej zabytku znajduje się drewniana wieża wystawiona w 1959 r., pełniąca rolę wieży widokowej.

Wśród muzealnych eksponatów główne miejsce zajmują te obrazujące tradycyjne rybołówstwo kaszubskie, wszelako największym zainteresowaniem odwiedzających cieszy się drewniana łódź motorowa „Dziunia” wybudowana w latach 80 XX w. przez kaszubskich szkutników z Władysławowa na potrzeby Polskiej Akademii Nauk.

Muzeum jest zamknięte z powodu remonty od dnia 18.08.2014 do odwołania.

Dodaj opinię
Muzeum Rybołówstwa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Rybołówstwa, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Rybołówstwa.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Rybołówstwa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Zobacz również:
Rozwiń
Linki do głównych kategorii noclegowych:
Rozwiń
  • Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu