Muzeum Rybołówstwa

Z tradycjami rybołówstwa goście miasteczka mogą zapoznać się w Muzeum Rybołówstwa Morskiego (Bulwar Nadmorski 2). Mieści się ono w murach dawnego kościoła śś. Piotra i Pawła, o jakim pierwsza wzmianka pochodzi z 1417 r. W części frontowej zabytku znajduje się drewniana wieża wystawiona w 1959 r., pełniąca rolę wieży widokowej.

Wśród muzealnych eksponatów główne miejsce zajmują te obrazujące tradycyjne rybołówstwo kaszubskie, wszelako największym zainteresowaniem odwiedzających cieszy się drewniana łódź motorowa „Dziunia” wybudowana w latach 80 XX w. przez kaszubskich szkutników z Władysławowa na potrzeby Polskiej Akademii Nauk.

Muzeum, po przejściu remontu jest już dostępne dla zwiedzających. Powierzchnię wystawienniczą powiększono o emporę będącą przedłużeniem pierwszego piętra w przestrzeni dawnego prezbiterium.

Stała wystawa muzeum nosi nazwę: "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej". Poza tym, na piętrze mieści się galeria obrazów o tematyce morskiej. Pod koniec roku 2016 mają pojawić się jeszcze nowoczesne stanowiska interaktywne, jak na przykład symulator przechyłów kutra rybackiego. W helskim muzeum odbywać się mają także zajęcia dla uczniów szkół specjalnych w ramach Programu Kultura Dostępna.

Muzeum Rybołówstwa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Rybołówstwa, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Rybołówstwa.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Rybołówstwa. Redakcja serwisu www.ehel.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 1-6 zł
    Muzeum Rybołówstwa cena biletu ulgowego: 1-6 zł
  • 2-10 zł
    Muzeum Rybołówstwa cena biletu normalnego: 2-10 zł
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij