Chata rybacka

Jest to bardzo nietypowa budowla. Chata rybacka powstała w pod koniec XIX wieku. Stojąca w centralnej części miasta, przy ul Rynkowej 10, została wybudowana z materiału, który morze wyrzuciło na brzeg - głównie z elementów drewnianych rozbitych statków.

Wewnątrz znajduje się wystawa sprzętu rybackiego od XV - do XX wieku. Po muzeum oprowadza niezwykle barwnie opowiadająca osoba - gawędziarz i poeta kaszubski Marian Selin. Muzeum działa dzięki oddziałowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Dodaj opinię

Zabytkowy budynek, postawiony w końcówce XIX stulecia, najprawdopodobniej w 1881 roku. Niezwykły jest budulec - do postawienia konstrukcji użyto desek z zatopionych okrętów, które morze wyrzucało na brzeg. W środku na zwiedzających czeka kolekcja sprzętu rybackiego, używanego na przestrzeni wielu wieków. Muzeum jest instytucją Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Chata rybacka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Chata rybacka, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Chata rybacka.
  • Ulica
    Rynkowa 10
    Chata rybacka mieści się przy ulicy Rynkowa 10 na Helu
  • 84-140 Jastarnia
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Chata rybacka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij