Wędkowanie

Urlop nad morzem stwarza wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Do tego licznego grona należy doliczyć wędkarstwo - wprawdzie ten sport oglądany z zewnątrz wygląda na wyjątkowo statyczny, to wymaga przecież długotrwałego utrzymywania koncentracji, odpowiedniej techniki… a i do wyciągnięcia niektórych ryb potrzebne będą siła i kondycja na nieprzeciętnym poziomie.

Z brzegu na plaży, z krańca portowego falochronu, z pokładu różnego rodzaju łodzi zakotwiczonej na głębokich wodach, spinning, trolling - wybór metody, przynęty i upatrzonego trofeum zależy właściwie tylko od indywidualnych preferencji - w tym dotyczących ponoszonych kosztów. Przed rozpoczęciem wędkowania należy uiścić opłatę w okręgowym inspektoracie rybołówstwa morskiego (w Helu pod adresem Kuracyjna 1) - w przypadku wędkarskich rejsów, ten obowiązek spoczywa na organizatorze wyprawy.

Co można złapać w okolicach naszej najsłynniejszej mierzei? Przede wszystkim flądry, śledzie, babki, belony czy węgorzyce - rodzaj okoniokształtnych). Trafiają się także łososie i dorsze, te jednak częściej pływają dalej na morzu i w zatoce. Więcej tajników mogą zapewne zdradzić członkowie lokalnego koła Polskiego Związku Wędkarskiego czy Sportowego Klubu Wędkarskiego Belona. Obie te instytucje odpowiadają za większość wędkarskich zawodów dla amatorów, organizowanych w miejscowości.

Dodaj opinię

Opłaty należne za rekreacyjne wędkowanie, ustalane przez Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Gdyni:

na tydzień - normalne 30 zł, ulgowe 7,50-15 zł

na miesiąc - normalne 70 zł, ulgowe 17,50-35 zł

na rok - normalne 140 zł, ulgowe 35-70 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

To nie tylko “stary człowiek i morze” - niektóre ryby potrafią solidnie dać w kość, zanim wreszcie uda się wyciągnąć je na brzeg. Ewentualnie na pokład łodzi, gdyż naprawdę grube ryby pływają raczej na pełnomorskich wodach, niż w pobliżu portu czy piaszczystego brzegu. W okolicach Helu można złowić dorsze, łososie, węgorzyce, śledzie, flądry, belony czy babki.

Wędkowanie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wędkowanie, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wędkowanie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wędkowanie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij