Domki ryglowe

Miasteczko szczyci się również zachowanymi w nim uroczymi domkami ryglowymi (ul. Wiejska), wybudowanymi na przełomie XVIII i XIX w., zamieszkiwanymi niegdyś przez rybaków.

Stanowią one przykłady tradycyjnego budownictwa kaszubskiego. Dzisiaj w ich wnętrzach znajdują się nastrojowe restauracje, kawiarnie, smażalnie ryb i sklepy z pamiątkami.

Dodaj opinię

Hel jest rybacką osadą o pięknych tradycjach. Bodaj najwyraźniej widać to przechadzając się ulicą Wiejską, przy której zachowało się najwięcej starych, zabytkowych domków ryglowych - typowych na Kaszubach. Dawne domostwa ludzi morza i ich rodzin, pamiętające jeszcze przełom XVIII i XIX wieku, dziś służą jako karczmy, sklepiki z pamiątkami czy smażalnie ryb.

Domki ryglowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Domki ryglowe, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Domki ryglowe.
  • Ulica
    Wiejska
    Domki ryglowe mieści się przy ulicy Wiejska na Helu
  • 84-150 Hel
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Domki ryglowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij