Latarnia Morska

Zbudowana z cegły latarnia morska jest zabytkiem odwiedzanym w miasteczku równie często jak ryglowe domki.

Wszak można z niej obejrzeć panoramę miasta i podziwiać kształt Półwyspu Helskiego. Wznieśli ją miejscowi Kaszubi w 1942 r.

Ma ona formę ośmiokątnej, sięgającej 41,5 m wysokości wieży. W jej szczycie umieszczona jest żarówka o mocy 1000 W, a zasięg jej światła sięga 18 Mm czyli ok. 33 km.

Dodaj opinię

Drogowskaz dla żeglarzy i marynarzy, postawiony w krańcowej części półwyspu w 1942 roku. Głównym budulcem jest czerwona cegła. Latarnia ma kształt ośmioboku, wznosi się na wysokość 41,5m, co czyni z niej świetny punkt widokowy. Światło emitowane przez żarówkę o mocy 1000W widoczne jest z odległości mniej więcej 18 mil morskich - czyli 33 kilometrów.

Uwiecznić na wideo Latarnię Morską umie świetnie firma KM Studio kamerzysta na wesele Wrocław

Latarnia Morska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Latarnia Morska, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Latarnia Morska.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Latarnia Morska - telefon: +48586750617
 • Ulica
  Bałtycka 4
  Latarnia Morska mieści się przy ulicy Bałtycka 4 na Helu
 • 84-150 Hel
Ceny biletów / cennik wejść do Latarnia Morska. Redakcja serwisu www.ehel.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 4 zł
  Latarnia Morska cena biletu ulgowego: 4 zł
 • 6 zł
  Latarnia Morska cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Latarnia Morska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij