Muzeum Kocham Bałtyk

Nieortodoksyjny sposób na promocję nadbałtyckiej części północnych Kaszub i samego morza. Mianowicie przez dużą wystawę z najsłynniejszych klocków świata - LEGO. Przy czym klasyczne zestawy z różnych serii można obejrzeć w pudełkach w sklepiku. Ekspozycję tworzą oryginalne, zapewne nigdzie indziej nie spotykane budowle.

Wszystkie zamknięte w gablotach zabawki to indywidualnie zaprojektowane i wykonane przez pasjonatów konstrukcje. Ich zręczne palce, zmysł architektoniczny i wyobraźnia stworzyły m.in. całe wesołe miasteczko, okręt podwodny, Wersal, skatepark, zamki, czołgi i wiele, wiele innych. Większość autorów to członkowie znanego wśród miłośników LEGO stowarzyszenia ZBUDUJMY.TO. W sumie w swarzewskiej placówce przygotowano kilkaset dużych i małych budowli.

Komu nie wystarczy oglądanie przez szybę, może wziąć udział w warsztatach budowania i programowania robotów WeDo. Albo też usiąść w specjalnym kąciku i pobawić się klockami tak, jak się żywnie spodoba.

Za powstanie muzeum, reklamowanego przez pięciometrowego marynarza - bodaj największego ludzika LEGO na świecie - odpowiadają władze gminy Puck i kilku lokalnych organizacji oraz grup działania. Placówka ma być systematycznie wzbogacana o kolejne instalacje i dodatkowe atrakcje - jak np. wystawy przyrodnicze, trójwymiarowe murale czy rozbudowany plac zabaw z karuzelami i huśtawkami dla dzieci.

Dodaj opinię

Bilety do swarzewskiego muzeum "Kocham Bałtyk" (od początku czerwca do końca sierpnia wariant droższy):

  • normalne 10-13 zł
  • ulgowe 5-8 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wymyślony przez gminę i lokalne stowarzyszenia sposób na promocję północnych Kaszub. Na wystawie w gablotach umieszczono dziesiątki, jeśli nie setki oryginalnych konstrukcji - od małych scenek w rodzaju kraksy czy komnaty czarownic, aż po wymagające tysięcy klocków budowle - jak odtworzony od A do Z lunapark. Wszystkie zaprojektowali i zbudowali pasjonaci LEGO.

Muzeum Kocham Bałtyk adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Kocham Bałtyk, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Kocham Bałtyk.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Kocham Bałtyk. Redakcja serwisu www.ehel.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5-8 zł
    Muzeum Kocham Bałtyk cena biletu ulgowego: 5-8 zł
  • 10-13 zł
    Muzeum Kocham Bałtyk cena biletu normalnego: 10-13 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Kocham Bałtyk opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij