Muzeum Motyli

Piękny rezultat osobistej pasji i chęci podzielenia się ze światem zdobytą wiedzą i skarbami. W tym przypadku nie chodzi o złoto i inne świecidełka, a o motyle i inne owady - pająki, skorpiony, chrząszcze, pluskwiaki, straszyki i setki innych- z najróżniejszych stron świata.

Kolekcja składa się z ok. 70 gablot, uzupełnianych zdjęciami i tablicami informacyjnymi. W sumie prezentowanych jest ponad 3 tysiące entomologicznych okazów. Imponujący zbiór - od czasu do czasu powiększany - powstaje przede wszystkim dzięki odkrywaniu kolejnych tajemnic rodzinnego archiwum, założonego już w latach ‘30 XX wieku.

Z myślą o dzieciach wystawę wzbogacono o 6 krótkich, przystępnych filmów dokumentalnych i interaktywny test o motylach. Odpoczynek od dydaktyki zapewni maluchom zestaw przedmiotów w jakiś sposób związanych z owadami - zabawki, monety czy wymyślne pułapki.

Muzeum Motyli we Władysławowie mieści się na III piętrze wieży Domu Rybaka. Bliźniacza instytucja, acz działająca tylko sezonowo, funkcjonuje w Łebie.

Dodaj opinię

Jedna z dodatkowych atrakcji na wieży Domu Rybaka. Powstanie Muzeum Motyli we Władysławowie było możliwe dzięki pielęgnowaniu rodzinnej kolekcji, kompletowanej jeszcze przed II Wojną Światową. W sumie można tu oglądać ponad 3000 owadzich okazów, w tym pajęczaki, stawonogi… Dla dzieci przygotowano 6 filmów edukacyjnych oraz interaktywny test zdobytej wiedzy.

Muzeum Motyli warte uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio kamerzysta na wesele Wrocław

Muzeum Motyli adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Motyli, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Motyli.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Motyli. Redakcja serwisu www.ehel.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 7 zł
    Muzeum Motyli cena biletu ulgowego: 7 zł
  • 10 zł
    Muzeum Motyli cena biletu normalnego: 10 zł
  • 30-35 zł
    Muzeum Motyli cena biletu rodzinnego: 30-35 zł
  • Grupowy 6,5
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Motyli opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij