Muzeum Obrony Wybrzeża

Kolejnym, cennym helskim obiektem jest Muzeum Obrony Wybrzeża (ul. Helska 16) założone na terenie „Rejonu Umocnionego Hel” (RUH) czyli powstałego w 1936 r. zespołu umocnień artyleryjskich, budowanych od 1920 r. do 1974 r.

To właśnie tutaj, przez 32 dni polscy żołnierze bronili Helu w 1939 r. Do największych obiektów MOW należy wieża kierowania ogniem i jedno ze stanowisk artyleryjskich baterii Schleswig-Holstein kalibru 406 mm. Całe muzeum składa się jednak z blisko 10 obiektów.


Dodaj opinię

Rozbudowana placówka, sprawująca pieczę nad większością pozostałości po fortyfikacjach Rejonu Umocnionego Hel. Polscy żołnierze w 1939 r. długo - 32 dni - stawiali tutaj opór przeważającym siłom niemieckim. Muzeum składa się z blisko 10 obiektów (m.in. skansen militarny, wieża kierowania ogniem, bateria im. H. Laskowskiego) - w większości wstęp płatny z osobna.

Muzeum Obrony Wybrzeża warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Muzeum Obrony Wybrzeża adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Obrony Wybrzeża, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Obrony Wybrzeża.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Obrony Wybrzeża. Redakcja serwisu www.ehel.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3-7 zł
    Muzeum Obrony Wybrzeża cena biletu ulgowego: 3-7 zł
  • 6-12 zł
    Muzeum Obrony Wybrzeża cena biletu normalnego: 6-12 zł
  • 30 zł
    Muzeum Obrony Wybrzeża cena biletu rodzinnego: 30 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Obrony Wybrzeża opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij