Port Chałupy

Malownicza przystań jachtowa w Chałupach zlokalizowana jest we wschodniej części Chałup, nad Zatoką Pucką. 100 metrów dalej znajduje się tu także jedna z najpiękniejszych bałtyckich plaż. To tu, przy drewnianych pomostach cumują jachty, łodzie i inne jednostki o zanurzeniu do 1,2 metra.

W skład portu wchodzą także bar z widokiem na zatokę Pucką, wędzarnia kaszubska i taras restauracyjny, bezpośrednio nad wodą. Ciekawą atrakcją jest także dumnie górująca nad portem, 24 metrowa replika masztu XIX-wiecznego żaglowca.

Będąc w przystani wybrać się również można na zorganizowane wyprawy:

  • wędkarskie;
  • wycieczki krótkie i całodniowe, ukierunkowane na poznanie miejscowej roślinności i zwierząt;
  • wrakowisko, czyli zwiedzanie wyspy na środku Zatoki Puckiej
  • odwiedzenie ujścia rzeki Redy, Klifu Rzucewskiego i pałacu "Jana III Sobieskiego".

W porcie wypożyczyć można również łodzie, sprzęty wodne oraz rowery.

Dodaj opinię

Kameralna przystań z drewnianymi pomostami przy wodach Zatoki Puckiej. Cumują tutaj niewielkie - do 1,2 m zanurzenia - zazwyczaj prywatne jednostki. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia łódek, rowerów wodnych, żaglówek itd. Na nabrzeżu działają też wędzarnie i restauracje. Nad portem dominuje 24-metrowy maszt żaglowy - replika używanych na okrętach w XIX wieku.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Port Chałupy kamerzysta Wrocław

Port Chałupy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port Chałupy, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port Chałupy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port Chałupy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij