Port Marynarki Wojennej

Entuzjaści militariów mogą odwiedzić w Helu także Port Marynarki Wojennej (ul. W. Sikorskiego 20) uzgodniwszy to wcześniej z Komendą Portu Wojennego. Początki budowy portu sięgają 1931 r. Do wybuchu wojny zdołano wznieść basen 400/300 m z nabrzeżem obsługowym o szerokości 45 m. Po wojnie port unowocześniono dobudowując m.in. następny basen z główką wejściową.

Nabrzeże portu stroi polski kuter pościgowy „Batory”, na którym w nocy z 1 na 2 października 1939 r. 16 obrońców portu przełamało blokadę okrętów niemieckich i przedostało się do portu Klintehamn na Gotlandii.

Dodaj opinię

Port wojenny na Helu zaczął powstawać jeszcze w 1931 r. - wybuch II WŚ zatrzymał prace. Gotowy był jeden basen oraz nabrzeże do obsługi okrętów. Współczesna jednostka “Punkt Bazowania Hel” została uformowana na początku 2008 r. Perełką portu jest zacumowany kuter pościgowy Batory, na którym 16 obrońców Helu w 1939 r. przebiło się na szwedzką Gotlandię.

Port Marynarki Wojennej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port Marynarki Wojennej, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port Marynarki Wojennej.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port Marynarki Wojennej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij