Kościół Bożego Ciała

Zabytek sakralny z pierwszych lat ‘30 XX wieku - potrzebny tutejszym polakom i katolikom po tym, jak dawny kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła zaadaptowano na Muzeum Rybołówstwa. Z polecania biskupa Kazimierza Kowalskiego, po II Wojnie Światowej opiekę nad parafią przejął zakon franciszkanów.

Kościół pod wezwaniem Bożego Ciała powstał, by zaspokoić potrzeby duchowe miejscowych mieszkańców i letników przyjeżdżających na Hel. Te dwie grupy pokryły też większość kosztów budowy. Świątynia z wysoką dzwonnicą nad arkadami przy głównym wejściu utrzymana jest w modernistycznym stylu, całość od frontu przypomina nieco latarnię morską.

Wokół kościoła zbudowano stacje drogi krzyżowej, stylizowane nieco na kamienne kurhany. Wewnątrz płaskie, białe ściany kontrastują nieco z wielokolorowymi witrażami i pełnymi zdobień, płaskorzeźb, figur, złota i bursztynu ołtarzami. Do rejestru zabytków świątynia trafiła pod koniec 1989 roku.

Dodaj opinię

Rzymskokatolicki przybytek, budowany w latach 1930-33 po tym, jak starszy kościół na Helu przekształcono w Muzeum Rybołówstwa. Świątynię ufundowano przede wszystkim z datków. Kościół Bożego Ciała, wówczas bardzo nowoczesny w formie, jest raczej skromny - nie licząc bogato zdobionych złotem i bursztynem ołtarzy. W 1989 r. budowlę wpisano do rejestru zabytków.

Kościół Bożego Ciała adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Bożego Ciała, zobacz gdzie na Helu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Bożego Ciała.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Bożego Ciała opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij