Hel - noclegi niedaleko morza. Hotele, domki, pokoje blisko plaży

Z noclegami przy plaży w Helu jest pewien problem. Niby większość helskich pensjonatów, domów wypoczynkowych, hoteli i innych obiektów noclegowych rzeczywiście leży całkiem niedaleko morza… tylko że na plażach Parku Wydmowego trudno narzekać na nadmiar przestrzeni. A na szeroki, piaszczysty brzeg wschodniego skraju Półwyspu Helskiego trzeba przejść ten kilometr przez malowniczy las.

Niezbędne wyjaśnienia i uwagi mamy już za sobą, najwyższa pora zatem przejść do konkretnych przykładów. Usługi hotelarsko turystyczne na noclegi blisko morza Hel ma na tyle zróżnicowane pod kluczowymi względami - od standardów i atrakcji w pokojach, przez podstawowe zakresy cen po lokalizację w ścisłym centrum lub na obrzeżach miasta - że dla właściwie wszystkich turystów znajdzie się coś potencjalnie interesującego. I tak najbardziej wymagającej klienteli najlepiej polecić hotele. Względnie niedaleko plaży znajduje się Hotel Baltic Sands, będący de facto aparthotelem. Czyli obiektem oferującym wyłącznie kompleksowo wyposażone apartamenty. Alternatywą z dokładnie tej samej, wysokiej półki mogą być położone praktycznie po sąsiedzku Apartamenty Helska Villa.

Nieco inną kategorią obiektów noclegowych z Helu są pensjonaty. Są to ośrodki oferujące gościom całodzienne wyżywienie (all inclusive bądź za dopłatą), posiadające co najmniej 7 odrębnych pokoi - takie są wymogi kategoryzacji hotelarskiej. Spośród miejscowych pensjonatów przy morzu, warto zwrócić uwagę na Admirała Nelsona. Choćby z tego względu, że ma nie tyle jadłodajnię czy restaurację, co utrzymany w kaszubsko-marynarskim klimacie pub. Ba, ośrodek posiada nawet własne mini-SPA z siłownią, jacuzzi i możliwością poddania się podstawowemu masażowi. Kto woli jedzenie we własnym zakresie, powinien poszukać noclegów i pokoi gościnnych u miejscowych mieszkańców. Kwatery blisko plaży u osób prywatnych niejednokrotnie pozwalają zawrzeć intrygujące znajomości z gospodarzami. Z wyglądu Villa Kuter sprawia wrażenie, że zamieszkują ją barwne osobowości. Na takie towarzyskie smaczki generalnie można liczyć wtedy, kiedy wybierze się kwaterę skromną i tanią, a nie reprezentacyjną, luksusową wręcz willę.

Bardzo przystępne sumaryczne koszty noclegu przy plaży cechują również domki letniskowe. Trzeba przy tym zaznaczyć, że mowa przede wszystkim o letniakach, o jakie w Helu może być dość trudno. Bo już w takich domkach letniskowych blisko morza, jakie oferuje Wioska Rybacka, goście mogą liczyć na wiele wygód. Ok. 40 m² powierzchni użytkowej, telewizor, sejf, sprzęt plażowy, w pełni wyposażony aneks kuchenny na wyłączność, łóżka dla 4 osób… a wszystko po 400 zł za dobę (plus opłaty klimatyczne na rzecz miasta) w lipcu i sierpniu.

Jak widać ofertę na noclegi Hel ma całkiem rozbudowaną. Dokładnie tak, jak przystało na położony bezpośrednio przy morzu i cieszący się ogromną popularnością (nie tylko wśród wczasowiczów z Polski) kurort turystyczny. O atrakcyjną miejscówkę blisko plaży w szczycie sezonu wakacyjnego bywa ciężko - wolne pokoje latem niemal się nie trafiają, prawie wszystkie miejsca i terminy wyprzedają się nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Polecamy również:

Regionalne miejsca, nadmorski klimat, całoroczne punkty gastronomi port i molo muzea i zabytki historii ścieżki spacerowe i rowerowe Noclegi i apartamenty całoroczne - Sea Hel

Apartament Sea w Helu

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Hel - noclegi niedaleko morza. Hotele, domki, pokoje blisko plaży opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij