Hel - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Helu

Hel to ośrodek miejski o ogromnych walorach turystycznych związanych z położeniem w województwie pomorskim, na krańcu cypla Mierzei Helskiej. Do miasta doprowadza droga wojewódzka nr 216, na trasie której znajdują się miejscowości takie jak: Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Jurata, Jastarnia. Najłatwiej dostać się na Hel drogą krajową E75, doprowadzającą do Gdańska (zlokalizowanego w odległości ok. 100 km od Helu), a następnie drogą międzynarodową S6, by ostatecznie w miejscowości Reda wjechać na drogę wojewódzką nr 216 i dojechać nią na koniec półwyspu. Przez Mierzeję Helską prowadzi trasa kolejowa, z krańcowym przystankiem w miejscowości Hel. Aktualne połączenie można wyszukać, korzystając ze sprawnego narzędzia internetowego - wyszukiwarki GoEuro.pl.

Dworzec kolejowy w Helu znajduje się przy ulicy Dworcowej. Kursy realizowane są na trasach lokalnych do Gdyni, wówczas pociąg ma przystanki we wszystkich miejscowościach położonych na półwyspie (Władysławowo, Jastarnia, Jurata) oraz m.in. w Rumi i Redzie. Dodatkowo, pociągi kursują również na trasach dalekobieżnych - do Bydgoszczy, Wrocławia, Warszawy, Chojnic, Krakowa.

Do miejscowości można również dotrzeć przy pomocy komunikacji autobusowej. Kursy realizowane są na trasie Hel - Władysławowo - Gdynia przez sieć Usług Transportowych OLIMPIC, Firmę Handlowo-Usługową "BOSZKE", PKS Wejherowo. Przystanek autobusowy znajduje się na przeciwko dworca PKP, przy ulicy Dworcowej. Przewoźnicy zatrzymują się m.in. w Rumii, Redzie, Rekowie Górnym, Pucku, Swarzewie, Władysławowie, Chałupach, Jastarni, Juracie. Trasa zaczyna się na głównym dworcu autobusowym w Gdyni na Placu Konstytucji.

Inną możliwością komunikacyjną, usprawniającą dotarcie na kraniec Mierzei Helskiej, jest skorzystanie z przeprawy promowej. Rejsy odbywają się tramwajem wodnym na trasie Hel - Gdańsk, Hel - Sopot oraz dzięki Tanim Liniom Żeglugowym na trasie Hel - Gdynia.

rozwiń
Hel - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij